Kudowa-Zdrój

Kudowa Zdrój jest to miasto uzdrowiskowe, położone w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w Polsce. Jest to miejsce, które idealnie sprawdzi się na wypoczynek dla całej rodziny. W mieście, a także w jego okolicach jest wiele atrakcji oraz noclegów, które umilą Państwu spędzony czas.

Park Zdrojowy w Kudowie Zdrój – jest on usytuowany w centrum miasta, jest to starannie utrzymany kompleks cennej roślinności, nawet tej egzotycznej. Stanowi wspaniałe miejsce do spacerów, dla całej rodziny. Widoki parku ogromnie uspokoją i relaksują. Jest to miejsce, które na pewno musisz odwiedzić przebywając w Kudowie!

Muzeum Kultury Ludowej – jest to muzeum znajdującej się w dawnej wsi Pstrąża, obecnie należy do Kudowy Zdroju. Będąc na terenie miasta z pewnością zachwyci Cię jego kultura, a muzeum przybliży Ci ją doskonale. Koncepcja obejmuje 17 zabytkowych obiektów, takich jak na przykład zajazd z Szalejowa Dolnego, czy dzwonnicę alarmową z Gołaczowa. Przez cały rok na terenie muzeum-skansenu odbywają się różne imprezy historyczne, kulturowe oraz folklorystyczne.

Kaplica Czaszek – jest to obiekt położony w obrębie Kudowy Zdrój, a dokładnie w Kudowie Czermna. Koncepcja tej kaplicy została wymyślona oraz postawiona dzięki proboszczowi tutejszej parafii. Czaszki oraz kości, które się tam znajdują, to czaszki osób, które umarły w wyniku epidemii cholery oraz wojen śląskich. Jest to niezwykle ciekawe miejsce, które warto zobaczyć!

Ruchoma Szopka – miejsce to również znajduje się w dzielnicy Kudowy Zdrój, albowiem w Pstrążnej. Szopkę wystarczy uruchomić dzięki przyciskowi, a „martwe” dotąd figurki ożywają, usłyszysz gwar i wiele innych dźwięków, na przykład dzwoneczki. Cała szopka została wykonana przy pomocy 270 piszczałek oraz 10 rejestrów. Jest ona uosobieniem tego, jak zręczna i pomysłowa jest tutejsza ludność.

Muzeum Zabawek „Bajka” – miejsce w Kudowie Zdrój, które warto odwiedzić przede wszystkim z dziećmi. Jego magiczność oraz atrakcyjność z pewnością przyciągnie Twoje pociechy, a na ich twarzach pojawi się ogromny uśmiech, kiedy będą oglądać teatrzyki domowe, zabawki znane z filmów, czy lalki. Podczas pobytu w muzeum poznasz także historię zabawek, od samego początku.

Na terenie Kudowy Zdroju oraz w jej pobliżu znajduje się o wiele więcej atrakcji i miejsc, które warto odwiedzić, będąc tam na wczasach. Oprócz ciekawych miejsc do zwiedzania, teren Kudowy zapewnia swoich turystom również restauracje z dobrym i miejscowym jedzeniem, a także wiele miejsc noclegowych, z których warto skorzystać. W mieście tym znajdziesz coś idealnego dla siebie, albowiem są tutaj do Twojej dyspozycji pokoje hotelowe, apartamenty, domki do wynajęcia, a nawet hotele ze spa, czy basenami. Noclegi w Kudowie to zdecydowanie dobry wybór, szczególnie jeśli chce się mieć czas na poznanie atrakcji Kudowy i skorzystanie z oferty turystycznej miasta i okolicy. Oto niektóre propozycje:

  • Willa Zdrój – nocleg położony w Kudowie Zdroju, znajdujący się blisko parku wodnego (który warto odwiedzić całą rodziną). Miejsce to ma cudowną atmosferę, wspaniałych właścicieli, czyste pokoje, a także barwny ogródek do Państwa dyspozycji!
  • Apartamenty Sjesta Centrum – miejsce przyjazne dzieciom, położone niedaleko Parku Zdrojowego oraz Teatru Zdrojowego.
  • Pensjonat Willa Sielanka – wspaniały nocleg, jeżeli chcesz wypocząć w tym pięknym mieście. Właściciele oferują miejsce do grillowania, a także przyrządy do tego potrzebne. Miejsce to cieszy się ogólnym spokojem i wspaniałą atmosferą.

Przedstawiony wybór noclegów jest mały, jednak na terenie Kudowy Zdrój z pewnością znajdziesz coś idealnego dla siebie i Twojej rodziny. Życzymy miłego pobytu i owocnego zwiedzania!