Aktualności

Prezydent.pl

52. Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski 27-30 sierpnia 2014

dodano 05 Sierpnia 2014  

27 sierpnia, środa

godz. 12.00, Balkon Teatru Zdrojowego

Hejnał Festiwalowy
 

godz. 12.05, Balkon Sanatorium „Polonia”

Dariusz Pietrzykowski - tenor
Olga Wołkowa  - fortepian

W programie utwory m. in E. de Curtisa, F. Lehara, K. Zellera, J. Straussa, R. Stolza

 

godz. 16.00, Pijalnia

Spotkanie z laureatem I nagrody III Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Andrzeja Hiolskiego w Kudowie

Prowadzi Wanda Ziembicka


godz. 19.00, Teatr Pod Blachą

Turniej Tenorów

Gor Arsenian /Armenia/
Tomáš Černý /Czechy/
Dariusz Pietrzykowski
Dariusz Stachura
Marek Szymański
Adam Zdunikowski

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Hradec Kralove /Czechy/
Istvan Denes /Węgry/ – dyrygent
Prowadzenie koncertu – Piotr Nędzyński

 W programie utwory m. in. St. Moniuszki, B. Smetany, G. Verdiego, G. Donizettiego, G. Rossiniego, R. Wagnera, P. Czajkowskiego, F. Erkela, G. Bizeta, F. Cilei, J. Masseneta, G. Pucciniego, J. Straussa, F. Lehara, R. Stolza

 

 28 sierpnia, czwartek

godz. 12.00, Balkon Teatru Zdrojowego

Hejnał Festiwalowy


godz. 16.00, Pijalnia

Spotkanie z Izabellą Starzec – Kosowską,  autorką książki „Dziennikarstwo muzyczne w TVP Wrocław w latach 1994-2010”

Prowadzi Wanda Ziembicka


godz. 19.00, Teatr Zdrojowy

Bruno Coli: Anioł dziwnych przypadków
opera w jednym akcie
libretto kompozytora
na podstawie opowiadania Edgara Allana Poe

kierownictwo muzyczne - Grzegorz Wierus
reżyseria - Krzysztof Cicheński
opieka wokalna - Iwona Hossa
dekoracje - Magda Flisowska
kostiumy - Laura Skowron
reżyseria świateł - Marek Rydian
asystent reżysera - Bartłomiej Szczeszek

premiera 7 czerwca 2014 roku

 

obsada:

Anioł               - Magdalena Wachowska
Bohater           - Hubert Walawski
Dziennikarz    - Julian Kuczyński
Narrator          - Marcin Kluczykowski

 

Orkiestra Kameralna Teatru Wielkiego w Poznaniu
pod dyrekcją Grzegorza Wierusa
Jan Wójcik, wiolonczela
Kamil Tomanek, skrzypce
Maciej Gwóźdź, trąbka
Mateusz Nowicki, fagot
Olga Lemko, fortepian
Piotr Kucharski, perkusja
Sebastian Łukaszewski, flet
Sławomir Heinrychowski, klarnet


godz. 21.30, Teatr Zdrojowy

Koncert Laureatów III Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Andrzeja Hiolskiego.

Mirosław Gąsieniec – fortepian
Prowadzenie koncertu – Piotr Nędzyński

 

29 sierpnia, piątek


godz. 12.00, Balkon Teatru Zdrojowego

Hejnał Festiwalowy


godz. 15.30, Kościół pw. Miłosierdzia Bożego, ul. Słoneczna

Koncert chóralny

Chór Sta Allegro /Kudowa/
Robert Wajler – dyrygent

w programie utwory m. in. St. Moniuszki

 

godz. 17.30 , Rondo Tkacza

Koncert Trzech Tenorów

Karol Bochański – tenor
Bartłomiej Szczeszek - tenor
Marek Szymański - tenor

Mirosław Gąsieniec  - fortepian

W programie utwory m. in. S. Moniuszki, J. Straussa, F. Lehara, E. de Curtisa, I. Kalmana, G. Donizettiego, G. Verdiego,


godz. 19.00, Teatr Zdrojowy

Spektakl  „WAKACJE  Z  MONIUSZKĄ”

Reżyseria i kierownictwo muzyczne: Janusz Monarcha

Katarzyna Staroń - sopran
Marta Motkowicz - mezzosopran
Łukasz Motkowicz - baryton
Wojciech Dyngosz - baryton
Maciej Komandera – tenor
Tadeusz Pszonka - tenor
Marek Paśko - bas
Janusz Monarcha - bas
Karolina Grymek– moderacja
Justyna Skoczek - pianistka

Zespół Instrumentalny

Emilia Kos – skrzypce I
Agnieszka Newiger – Mączka  - skrzypce II
Małgorzata  Rędzińska  - altówka
Barbara Kowalska – wiolonczela
Radoslaw  Ornatowski  - kontrabas
Justyna  Skoczek – fortepian


Produkcja –„ Arena Classica”


30 sierpnia, sobota

godz. 11.00, Park Zdrojowy

Koncert Promenadowy

Dechovy Orchestr Mesta Hradec Kralove /Czechy/
Ladislav Tyrner – dyrygent


godz. 12.00, Balkon Teatru Zdrojowego

Hejnał Festiwalowy

godz. 15.00

Korowód Moniuszkowski z udziałem:

Dechovej Orchestry Mesta Hradec Kralove/Czechy/
Ladislav Tyrner – dyrygent
Mażoretek z Hronova /Czechy/
oraz Stanisława Moniuszki

godz. 19.30, Teatr Pod Blachą

Antonin Dvorzak
RUSAŁKA
Opera w trzech aktach

 

Libretto: Jaroslav Kvapil

Dyrygent: František Babický
Reżyseria: Martin Otava
Scenografia: Ján Zavarský
Kostiumy: Aleš Valášek
Kierownik chóru: Josef Zadina
Asystent reżysera: Jana Ottová
Ruch sceniczny: Marika Hanousková
Dramaturg: Vojtěch Havlík
Przygotowanie muzyczne: Maxim Biriucov, Taťána Drybas

Wodník, wodny gnom - Pavel Vančura
Książę                         - Tomáš Černý
Rusałka                      - Věra Poláchová
Czarownica                - Kateřina Jalovcová
Pierwsza nimfa         - Vanda Šípová
Druga nimfa              - Gabriela Kopperová
Trzecia nimfa            - Petra Vondrová
Myśliwy, Gajowy        - Jiří Kubík
Obca Księżna           - Kateřina Šmídová
Kuchcik                      - Lenka Pavlovič

Orkiestra, Chór i Balet
Divadla F. X. Šaldy Liberec /Czechy/
/Teatru F.X. Šaldy, Liberec, Czechy/

‹ zobacz wszystkie aktualności